![Οι «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ» δίνουν βροντερό παρών στις Αγροτικές κινητοποιήσεις – Στηρίζουμε τον δίκαιο αγώνα τους!](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-750x465.jpg)
Στο πανελλαδικό κάλεσμα των αγροτών το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου με αφορμή την Agrotica 2024, την 30η Διεθνή Έκθεση Γεωργικών Μηχανημάτων, Εξοπλισμού και Εφοδίων στην ΔΕΘ, ανταποκρίθηκαν οι «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ», με κλιμάκιο της Νομαρχιακής Επιτροπής του οποίου ήταν επικεφαλής ο Βουλευτής Β’ Θεσσαλονίκης, Πέτρος Δημητριάδης.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-6-768x1024.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-1-1024x768.jpg)
Σε συναντήσεις που είχε με αντιπροσώπους των αγροτών δηλωσε την ξεκάθαρη στήριξη του Πολιτικού Φορέα μας στα δίκαια και διαχρονικά αιτήματά τους.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-2-1024x768.jpg)
Για εμάς τους «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ» η άμεση ικανοποίηση των αιτημάτων τους αποτελεί Εθνική υπόθεση, τόσο για την ανακούφιση των χιλιάδων οικογενειών τους, όσο και για την ανάπτυξη του πρωτογενούς τομέα που τόσο ανάγκη έχει η πατρίδα μας και η εθνική οικονομία μας.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-3-1024x768.jpg)
Με την ίδια ευσυνειδησία η Κ.Ο. «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ» θα συνεχίσει να εκφράζει εντός της Ελληνικής Βουλής τη φωνή του αγροτικού κόσμου για τα μικρά και μεγάλα προβλήματα του.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-4-768x1024.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/02/spartiates-dimitriadis-Agrotica-5-768x1024.jpg)