![Οι «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ» στη Δοξολογία για το Νέο Έτος στη Μητρόπολη Αθηνών – Ευχές για την Ονομαστική Εορτή του Προέδρου μας, Βασίλειου Στίγκα](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/01/doxologia-mitropoli-athinon-neo-etos-705x465.png)
Στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αθηνών παρευρέθηκε ο Πρόεδρος της Κ.Ο. «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ», Βασίλειος Στίγκας συνοδευόμενος από τον Βουλευτή Α’ Αθηνών, Αθανάσιο Χαλκιά, όπου τελέστηκε η Δοξολογία για την έλευση του νέου έτους, στην οποία χοροστάτησε ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος Ιερώνυμος.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/01/mitropoli-athinon-neo-etos-3.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/01/mitropoli-athinon-neo-etos-1-1024x768.jpg)
Ο Αρχιεπίσκοπος κ.κ. Ιερώνυμος ευχήθηκε το νέο έτος να είναι δημιουργικό, ειρηνικό και να μας βγάλει από τις δυσκολίες: «Να ξεχάσουμε αυτά που μας χωρίζουν και να αγωνιστούμε για αυτά που μας ενώνουν, που είναι πάρα πολλά. Καλή χρονιά».
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/01/mitropoli-athinon-neo-etos-2-1024x975.jpg)
Οι Βουλευτές, στελέχη και μέλη του Πολιτικού Φορέα «ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ» ευχόμαστε ολόψυχα Χρόνια Πολλά στον Πρόεδρο μας, Βασίλειο Στίγκα, με αφορμή την ονομαστική του εορτή:
«Πρόεδρε να χαίρεστε το όνομά σας! Ευχόμαστε πάντοτε να περιστοιχίζεστε από οικογένεια και συνεργάτες που σας εκτιμούν!»