![Στην τελετή ονοματοδοσίας και ένταξης στο Πολεμικό Ναυτικό του Πλοίου Γενικής Υποστήριξης – Ειδικών Επιχειρήσεων “ΠΕΡΣΕΑΣ”, έδωσε το παρών ο Πρόεδρος των «ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ» στον ναύσταθμο Σαλαμίνας](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0050-2-750x465.jpg)
Την Τρίτη 11 Ιουνίου, στις 10:00 το πρωί στην τελετή ονοματοδοσίας του πλοίου γενικής υποστήριξης «Περσέας» και ένταξής του στο Πολεμικό Ναυτικό παρέστη ο Πρόεδρος των «ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ», Βασίλειος Στίγκας.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0050-1-1024x681.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0087-1024x681.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0107-1024x681.jpg)
Το πλοίο είναι μία δωρεά του εφοπλιστή Παναγιώτη Λασκαρίδη. Η τελετή πραγματοποιήθηκε στον Ναύσταθμο Σαλαμίνας παρουσία του Υπουργού Εθνικής Άμυνας Νίκου Δένδια και της Προέδρου της Δημοκρατίας
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0151-1024x681.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0178-1024x681.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0193-1024x681.jpg)
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0203-1024x681.jpg)
Ο Πρόεδρος των «ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ» ευχήθηκε ο «ΠΕΡΣΕΑΣ»να πλέει σε ήρεμα πελάγη παρέα με τον Άγιο Νικόλαο, προστάτη των πληρωμάτων του Πολεμικού και Εμπορικού Ναυτικού.
![](https://spartiates.gr/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0228-1024x681.jpg)